Tools Vrez NT-www«Чим хороший майстер відрізняється від поганого? Тим, що хороший майстер працює хорошим інструментом»! – ці слова заслуженого радянського стоматолога також цілком справедливі по відношенню до спеціаліста-холодильщика. У роботі з холодильним обладнанням дуже важливо мати комплект професійного інструменту. Адже якісний монтаж без хорошого інструменту просто неможливий. Тому редакція сайту «Нова техніка» провела у 2012 році опитування компаній-постачальників холодильного інструменту і діагностичних приладів.

 

 

 

 

 

 

 

 

Пропонуємо ознайомитись з відповідями фахівців, до яких ми звернулися з такими запитаннями:

1. Багато європейських компаній-виробників інструментів перенесли своє виробництво в країни з дешевою робочою силою – Китай, Таїланд та ін., але продовжують позиціонувати себе як європейські виробники. На Ваш погляд, це виправдано? Чи не відбувається зниження якості внаслідок цього?

2. Як Ви ставитеся до дешевої продукції невідомих виробників? Чи безпечна вона?

3. Чому, на Ваш погляд, дотепер в Україні не організоване виробництво вимірювального інструменту, і країна на 100% залежить від імпорту?

4. Торгівля інструментом для обслуговування холодильних систем прибуткова сама по собі чи це тільки один з багатьох напрямків продажів у холодильному секторі взагалі?

5. Як світова фінансова криза вплинула на результати продажів у 2011 році?

6. Що Ви можете сказати про майбутнє цього бізнесу в найближчі рік-два?

  

Tools Protasova Sun-Ice NT-wwwАнтоніна Протасова, організатор зі збуту інструментів ТОВ «Сан-Айс»

2. Те, що виробник переводить свої потужності в країни з більш дешевою робочою силою, – закономірно. Гірше, коли в цих країнах продукцію відомого виробника виробляють у кустарних цехах, не дотримуючись необхідних технічних параметрів та використовуючи дешеві, неякісні матеріали. Така продукція не відповідає вимогам стандартів і прослужить недовго.

3. Виробництво такого інструменту в Україні можливе за умови продажу кожної номенклатурної позиції у значних обсягах. За невеликих обсягів запустити на конвеєрі будь-який прилад неможливо. До того ж необхідність постійного вдосконалення продукції та сезонний попит не дадуть змоги виробляти значну кількість товару про запас. Компаніям вигідніше завозити продукцію іноземного виробництва, ніж організовувати власне.

4. З одного боку, клієнти під час купівлі інструменту запитують про наявність певного холодоагенту, труб, техніки. З іншого боку, купуючи техніку, запитують про наявність витратних матеріалів та інструменту. Торгівля інструментом – це один із багатьох напрямків продажів у холодильному та кондиціонерному секторі. Неможливо і нелогічно торгувати лише інструментом.

5. Максимальний спад продажів був у 2009 році. У 2010 відбувалося зростання. Але обраний курс на розвиток одного з напрямків продажів -- обладнання для обслуговування автокондиціонерів – та підвищений попит у цьому сегменті в останній час допомогли зменшити спад продажів під час кризи. Минулий 2011 рік закінчили з кращими результатами, ніж 2010, але на рівень докризового періоду ще не вийшли.

6. Вже майже кожен покупець кондиціонера знає, що монтажник повинен мати вакуумний насос. Багато покупців знають перелік інструменту, з яким спеціаліст має приїхати на установлення кондиціонера. Далі покупці техніки все прискіпливіше будуть підходити до питання вибору монтажної організації, і перевагу будуть віддавати тим, хто працює із сучасним і кращим обладнанням. Тому ми вважаємо: майбутнє – за інноваціями, а не за дешевим інструментом.

 

Tools Saulov Lifot NT-wwwВ'ячеслав Саулов, директор ТОВ «Ліфот»

1. У сучасному світі не можна стояти осторонь від глобальних тенденцій. Сьогодні європейські виробники мають значні технологічні переваги перед виробниками з країн, що розвиваються. Але якщо ці технології будуть недоступні з причини високих цін, то компанії втрачатимуть свої позиції на традиційних та нових ринках збуту. Глобалізація торкнулася майже кожного виробника: телевізори, прилади, авто, кондиціонери та інші вироби складаються з тисяч компонентів, які виробляються по всьому світу. В той же час головне завдання будь-якого європейського виробника – забезпечити, контролювати та підтримувати якість продукції на кожному етапі виробництва, зокрема тих компонентів, які постачають сторонні компанії.
Зниження якості продукції можливе не тільки у країнах Південно-Східної Азії, але й у Європі – все залежить від критеріїв та підходів до контролю процесу виробництва. Якщо європейський виробник має однакові стандарти та дотримується їх у будь-якій країні, то, на мою думку, немає різниці, де вироблено товар. Водночас якщо китайський виробник буде виробляти свою продукцію у Європі, дотримуючись своїх стандартів, то її якість залишиться та тому самому рівні, хоч і буде вироблена у Європі.

2. Кожен покупець прагне знайти оптимальний для себе баланс між якістю та вартістю продукту. На жаль, всі ми маємо не тільки позитивний, але й негативний досвід, коли продукція не мала якостей, які обіцяв продавець чи виробник та які були визначальними у прийнятті рішення про її придбання.
Нормальне прагнення купувати недороге та якісне часто веде до розчарування, коли з'ясовується, що продукція не сертифікована, не має офіційної гарантії та для неї не передбачено кваліфікованого сервісу.
Найбільші світові виробники не можуть гарантувати стопроцентну якість всієї своєї продукції, але вони мають відповідну репутацію та довіру споживачів. Відомий виробник гарантує усунення всіх проблем, якщо такі виникнуть. Тому краще довіряти саме таким виробникам. Але, зрозуміло, їхня продукція не може бути дешевшою за обладнання невідомих виробників.

3. Це суто економічне питання. Виробляти певну продукцію в країні можна, якщо створені необхідні передумови. Але для іноземного інвестора виробництво в нашій країні завжди пов'язане зі значним ризиком та потребує суттєвих інвестицій. Поки що в Україні не створені достатні умови, які забезпечать захист інвестицій та розвиток високотехнологічного виробництва.
Наш найближчий сусід Росія вже зрозуміла цю важку проблему та стала проводити послідовну і зрозумілу політику, орієнтовану на залучення великих інвестицій, що привело до організації багатьох локальних виробництв провідних світових компаній.

4. Вимірювальні прилади для холодильного сектору є важливим напрямком діяльності Testo в Україні, який стабільно розвивається в останні роки. На відміну від інших, компанія пропонує широкий перелік приладів для комплексних вимірювань на системах обігрівання, вентиляції та кондиціонування. Наші прилади дають змогу не тільки контролювати оптимальні режими роботи холодильної техніки, кондиціонерів і теплових насосів, але й визначати рівень комфорту виміряючи температуру, вологість, концентрацію СО та СО2 у приміщенні, та визначати швидкість та об'ємні витрати повітря.

5. 2011 рік приніс нам суттєве збільшення продажів вимірювальних приладів. Результати продажів перевищили запланований рівень. І цей факт відображає загальну тенденцію – продажі продукції Testo стрімко збільшилися по всьому світу.

6. Поміж інших виробників, мабуть, тільки Testo пропонує настільки широкий вибір інструментів для систем обігрівання, вентиляції та кондиціонування. У багатьох випадках ми формуємо нові напрямки та встановлюємо стандарти щодо функціональності, комплектації, точності та надійності вимірювальних приладів. Ринок кондиціонерів і холодильної техніки невпинно зростає. Новітня техніка потребує професійного обладнання для забезпечення надійної роботи та обслуговування. Testo створює саме таку продукцію, що є запорукою подальшого розвитку компанії в цьому секторі.
Напевно Testo буде інтенсивно розвивати нові напрямки своєї діяльності, наприклад виробництво приладів для вимірювання пилу, тепловізорів, газоаналізаторів, реєстраторів температури й вологості та інші нові напрямки, які зараз знаходяться в процесі наукових та технічних розробок.

 

Tools Golota Refco NT-wwwВасиль Голота, менеджер з продажу інструменту Refco ПП «АМАДИН»

1. Виробництво в країнах з дешевою робочою силою – один із способів конкуренції. Головне, щоб за цієї умови не змінилася якість продукції.

2. Якість продукції невідомих виробників не завжди контролюється суворо. Вона з часом знижується, і на ринок поступає неякісна продукція.

3. Можливо, виробництво в Україні буде, але з часом. І воно розгортатиметься поступово, починаючи з інструменту більш простого та того, що користується підвищеним попитом. Адже Україна сама по собі – занадто малий ринок збуту, тому працювати лише тут не зовсім вигідно. Усі європейські виробники експортують свою продукцію в багато країн світу: за таких обсягів реалізації значно вигідніше займатися виробництвом інструменту.

4. Ми – сервісний центр, тому продаж інструменту для нас є одним із напрямків діяльності. Оскільки ми працюємо з ним самостійно, то завжди можемо надати якісну консультацію та розказати про всі особливості й тонкощі його роботи. Немає сенсу займатися лише торгівлею інструментом.

6. Продажі інструменту Refco в Україні з роками поступово зростають. Значною мірою це залежить не від розширення самого ринку, а від нашої спроможності зайняти більше місця на цьому ринку. І це за умови, що у останні роки з'явилися нові компанії, які почали займатися холодильним та кондиціонерним обладнанням.

 

Підготував Олександр Полив'яний