PressConf MelCo-1Прес-конференція під такою назвою відбулася 3 липня 2014 року у прес-центрі Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ».
У заході, організованому представництвом «Mitsubishi Electric» в Україні, прийняли участь: Антон Талат – регіональний менеджер компанії «Mitsubishi Electric» в Україні; Михайло Кордюков – керівник учбового центру «Mitsubishi Electric» в Україні; Іван Перегинець – генеральний директор ТОВ «Доступне житло»; Павло Шевченко – головний редактор видавництва «Нова техніка».

Під час прес-конференції була представлена технологія на основі використання теплових насосів та вентиляційних установок з утилізацією тепла, що дозволяє знизити споживання енергії житловими та комерційними приміщеннями в три і більше разів, наведені приклади об'єктів, опалюваних повітряними тепловими насосами: готелі, офіси, ресторани, магазини, котеджі. Таке обладнання працює на електриці та зовсім не потребує використання дефіцитного газу.


PressConf MelCo-4Учасники прес-конференції в Укрінформі висловили думку, що брак фахівців, які б розуміли переваги новацій і мали вплив на ухвалення рішення, стоїть на шляху широкого впровадження енергоощадних технологій в Україні. Ринок не відчуває реальної підтримки з боку держави.

«Низька поінформованість про переваги новітніх енергоощадних технологій характерна для державних чиновників, інвесторів, представників бізнесу і простих громадян. Це питання не лише комерційної вигоди та здорового глузду, сьогодні це питання виживання держави», – наголосив Антон Талат, регіональний менеджер компанії «Mitsubishi Electric» в Україні.


PressConf MelCo-2Михайло Кордюков представив присутнім сучасні моделі кліматичного обладнання «Mitsubishi Electric»:
- нову серію теплових насосів (повітря-повітря), які є альтернативою традиційним системам опалення (вони ефективно опалюють приміщення за температури зовнішнього повітря до -25 ºС);
- настінну припливно-витяжну вентиляційну установку з системою утилізації тепла та вологи з витяжного повітря. Її застосування дозволяє скоротити витрати на опалення приміщень наполовину, а витрати на кондиціонування, приблизно на 40%;
- установку кондиціонування повітря з утилізацією тепла та функцією приготування гарячої води для санітарних потреб для кафе та ресторанів. Основна ідея, закладена у конструкцію цієї високоефективної установки, – використовувати тепло повітря від процесу кондиціонування та за рахунок нього нагрівати воду до 60 ºС для санітарних потреб і в такий спосіб майже у 5 разів заощаджувати витрати. Якщо тепла, відведеного від охолоджуваного приміщення, не вистачає для виробництва гарячої води заданої кількості, то зовнішній блок перемикається в режим теплового насоса та отримує потрібну кількість тепла з навколишнього середовища.


PressConf MelCo-3Далі Іван Перегинець, генеральний директор ТОВ «Доступне житло», представляючи комплексний всеукраїнський проект будівництва котеджів, заявив, що близько 500 реалізованих індивідуальних будинків вже досить успішно опалюються саме тепловими насосами «повітря-повітря».

За словами представників корпорації «Mitsubishi Electric», інновації розраховані як для комерційної нерухомості, так і для житлової. Але сучасна законодавча база не дозволяє у повній мірі скористатися перевагами технологій звичайним громадянам.

Антон Талат також повідомив, що на базі НТУУ «КПІ» створено дві лабораторії, де студенти мають можливість вивчати новітні технології в галузі енергозбереження, а нещодавно було захищено першу кандидатську дисертацію з цієї теми.

 

Олександр Полив'яний та Павло Шевченко, видавництво «Нова техніка»