tga-fachplaner.de 21/04/2017

angelamerkel-261Канцлер Німеччини Ангела Меркель нещодавно закликала власників будинків активніше користуватися існуючими програмами стимуляції та підтримки переходу на альтернативні джерела енергії з метою оперативнішої заміни застарілих опалювальних систем.

Зокрема, у своєму новому відео подкасті пані Меркель вказує на Програму санації житлових об'єктів, яка працює за підтримки Банку розвитку Німеччини та Федерального уряду країни. Учасники цієї програми забезпечуються субсидіями в розмірі до €5000 за модернізацію системи опалення.

У розмові з представником опалювальної галузі А.Меркель наголошує на значенні та важливості приватних господарств у процесі енергозбереження та успішному переході на альтернативні джерела енергії: «Наша мета – покрокове вилучення з ринку застарілих опалювальних систем, однак, звичайно ми маємо брати до уваги також і тих споживачів, що вже зробили відповідні інвестиції та знаходяться наразі в ситуації обмежених матеріальних можливостей».

Пані Меркель розраховує на поступову заміну в Німеччині приблизно 13 млн систем опалення.
На питання чи це є можливим – через високу вартість модернізації опалювальних систем – підвищити існуючий рівень субсидій, як, наприклад, компенсації за утилізацію старих авто, Канцлерка Німеччини закликала цілеспрямовано шукати інформацію про вже діючі федеральні та місцеві програми субсидування та підтримки споживачів. Завдяки дотаціям, нова система опалення може бути для багатьох споживачів вельми привабливою.

До 2030 року, на думку пані Меркель, уряд Німеччини має «досягнути відчутного прогресу» в цьому питанні.
«На мій погляд, програма ринкового стимулювання є доволі непоганою можливістю», зазначила А.Меркель.

Від більш детальної відповіді на деякі важливі запитання пані Меркель все ж ухилилася.
Повне інтервью з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель дивись тут...

Переклад: компанія «Ліконд»