Coolingpost 11/01/2018

Ref Ballons-wwwУ грудні 2017 року Європейська кондиціонерна та холодильна промисловість стикнулася з рекордним – до 60% – збільшенням цін на холодильні агенти R404A та R507A з високим показником Потенціалу глобального потепління (GWP).

Навіть робочі суміші R448A та R449A, що є альтернативами холодоагенту R404A із зниженим показником GWP, дорожчають приблизно на 20% з наступного місяця.

Підрядники та кінцеві споживачі у Великій Британії також наражаються на цінові стрибки до 30% на холодоагент R410A для кондиціонерів повітря, разом з сервісними сумішами на основі R22 з високим показником GWP – R422D, R438A та R422A.

Останні підвищення завершують рік, у якому відбулося безпрецедентне зростання цін на холодильні агенти як результат загальноєвропейської ініціативи з витіснення з ринку пофлюорованих газів. Однак, з урахуванням 37%-го зменшення Європейських поставок гідрофторвуглеців у 2018 році, знаходження постачальника деяких холодильних агентів з високим показником GWP може виявитися ще більшою проблемою, ніж висока ціна.

В зв'язку з цим у Німеччині, три провідних холодильних та кондиціонерних асоціацій звернулися до свого уряду через скорочення пропозиції холодильних агентів, в той час як в Італії представники галузі закликали своє антимонопольне відомство до розслідування «несправедливих» та «непропорційних», на їх думку, цінових підвищень.