asia.nikkei.com 05/03/2018

Daikin office-wСвітовий виробник кліматичної техніки Daikin Industries планує забезпечити свої кондиціонери можливістю збору даних про рух офісних працівників та їх робочі середовища з метою започаткування нового консалтингового сервісу щодо створення ефективніших робочих місць.

Сенсори на стельових кондиціонерах виробництва Daikin збиратимуть інформацію про роботу офісу, освітлення та рівень шуму. Сенсор також вимірюватиме, як працівники рухаються офісом та як швидко вони ходять. Інформація буде використовуватися для моніторингу здоров'я працівників та підвищення безпеки на робочому місці.

Дані про рівні активності використовуватимуться для перевірки на наявність людей з ознаками незадовільного психічного або фізичного стану та створення, наприклад, оптимального розташування робочих місць. Інформація про освітлення та рівень шуму може допомогти керівництву компанії визначитись з пропозицією щодо кращого розташування офісних меблів.

Зібрана інформація зберігатиметься та оброблятиметься у власному хмарному сервісі Daikin.

Daikin сподівається також на співпрацю з близько 10 партнерськими компаніями, у тому числі виробниками офісних меблів, безпековими агенціями та фахівцями з інформаційних технологій для розробки консалтингових послуг. Daikin отримає відповідну комісію від партнерів за використання своїх даних.

Офіси, як правило, мають щонайменше один кондиціонер, що зазвичай встановлюється над стелею в центральній частині приміщення. Оскільки система оснащена незалежним джерелом живлення, декоративна панель кондиціонера, на думку Daikin, є ідеальним місцем для розміщення сенсора.

Переклад: компанія «Ліконд»