Coolingpost 02/04/2018

splitssaleshigh-wСпліт-системи продовжують домінувати на глобальному кондиціонерному ринку з обсягом продажів приблизно в 113 млн зовнішніх блоків, реалізованих в 2017 році.

Згідно з даними, представленими асоціацією BSRIA на міжнародному кліматичному шоу Mostra Convegno у середині березня в Мілані (Італія), Китай продовжує домінувати на кондиціонерному ринку, за яким йдуть споживачі США та Японії. У Китаї ринок був пожвавлений завдяки введенню в дію останнього п'ятирічного плану уряду, а також зростанням попиту через спекотне літо. Це та стимулюючі ініціативи уряду з переходу на екологічно безпечніше обладнання призвели до відновлення запасів спліт-систем на дистриб'юторських складах.

Після загального падіння глобального продажу у 2016 році, в першу чергу через уповільнення китайської економіки, асоціація BSRIA засвідчує ринкове пожвавлення в 2017 році з загальним обсягом реалізації у 136 мільйонів кондиціонерів.

Китай продовжує займати домінуюче положення на роздрібному ринку, в той час коли обсяги ринків Китаю та Азіатсько-Тихоокеанського регіону становлять близько 70% світових продажів. Продажі систем кондиціонування повітря типу VRF демонструють високі показники з очікуваним зростанням у 2017 році більш ніж на 20%, що також супроводжується доволі скромним 2% зростанням будівельного сегменту.

BSRIA відзначає суттєве підвищення цін на холодильні агенти в 2017 році. Відкритим питанням у 2018 році залишається також те, яким чином впровадження нових холодоагентів вплине на наявність кондиціонерів, а головне – на їх вартість.

Анетт Мейєр-Холлі, представник BSRIA, зазначила: «Цілком очевидно, що в середньостроковій та довгостроковій перспективі це не тільки Європейська проблема, – зміни мають відбутися на глобальному рівні».