Coolingpost 12/04/2018

Ref Ballons-wwwОстаннім часом Великобританія стала центром продажу холодоагентів в незаконних одноразових ємностях, що були заборонені у Європі більше 10 років тому.

Окрім свідчень безпосередніх учасників ринку стосовно пропозиції холодильних агентів, включаючи R404A та R410A, у одноразових ємностях, пошук на платформі eBay показує ряд постачальників, що пропонують R404A в одноразових контейнерах. Деякі з цих британських постачальників також є джерелом пропозицій на інших європейських сайтах eBay, включаючи Ірландію та Францію.

Після спілкування з представниками видання Cooling Post, eBay одразу прибрав деякі пропозиції, а також наполягає на вилученні будь-якої подібної інформації.

У всіх суперечливих пропозиціях фігурують зображення одноразових ємностей, а деякі чітко зазначають, що контейнери є одноразовими. Наразі невідомо, чи був холодильний агент імпортований поза квотами, але явно уникав британських митних перевірок та нагляду збоку Агенції з охорони навколишнього середовища.

Величезне зростання цін на холодоагенти з високим показником Потенціалу глобального потепління (GWP) у Великій Британії та Європі спонукало деяких замовників шукати альтернативні джерела постачання, а відсутність контролю на дотримання законодавства дало їм можливість отримувати великі прибутки.

Ціни на eBay коливаються від £280 до £400 на 10,9 кг ємності, що є суттєвою економією у порівнянні з авторитетними постачальниками холодоагенту у Великій Британії, де R404A продається приблизно за £60-£80 за кг. На відміну, ціни на R404A в Туреччині, що є відомим джерелом цього холодоагенту, дорівнюють усього £8 за кг.

Авторитетні постачальники висловлюють стурбованість щодо чистоти деяких холодоагентів та їх впливу на ефективність та надійність холодильних та кондиціонерних систем. Занепокоєння через нинішні підвищені ціни на глобальному рівні полягає в можливій появі небезпечних підробок, що спричинили смертельні випадки в 2011 році. І не зважаючи на відносно невелику в той час кількість постраждалих в Європі, існують побоювання, що набагато вищі ціни у поєднанні з низьким контролем імпорту, можуть спричинити цього разу більше шкоди Європейським країнам.

Представник eBay зокрема зазначив виданню Cooling Post: «Ми співпрацюємо з поліцією та регуляторами з метою гарантування відповідності всіх пропозицій законодавчим нормам. Існує ініціатива щодо запобігання нелегальним пропозиціям, і ми також постійно стежимо за ринком з метою забезпечення дотримання нормам».

Неймовірно, але деякі з незаконних холодоагентів, що були вилучені з британського eBay, також включали хлорфторвуглеці R12 та R502.